Jak rozpoznać podróbkę perfum – 5 zasad, dzięki którym nie dasz się oszukać

Jak rozpoznać podróbkę perfum – 5 zasad, dzięki którym nie dasz się oszukać

Kupując perfumy w drogerii lub perfumerii, masz gwarancję, że sięgasz po oryginalny produkt, który będzie gwarancją jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Gorzej sytuacja przedstawia się, kiedy korzystasz z aukcji internetowych, ofert nieznanych sklepów lub kupujesz perfumy od obnośnych handlarzy. Jak rozpoznać wtedy podróbkę? Oto 5 zasad, które pozwolą Ci wybrać wyłącznie oryginalne zapachy.

Po pierwsze – podejrzanie niskie ceny

Perfumy premium nie należą do najtańszych artykułów, ale ich cena ma swoje uzasadnienie w skomplikowanych procesach pozyskiwania surowców, produkcji, testów dermatologicznych i antyalergicznych czy wreszcie projektowania opakowań. Ceny w perfumeriach internetowych mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent , jednak wynika to wprost z niższych kosztów prowadzenia takiej działalności niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jednak oferta wyraźnie niższa niż większość ofert na rynku powinna wzmóc Twoją czujność.

Po drugie – opakowanie

Opakowanie jest integralną częścią oryginalnych perfum. Dlatego warto bardzo dokładnie przyjrzeć się temu, jak ono wygląda. Dzisiaj nie jest to problemem – jeśli stoisz przed decyzją zakupu perfum z niepewnego źródła, możesz wyszukać oryginalne perfumy damskie lub męskie na swoim smartfonie w Internecie i porównać takie detale, jak:

  • dokładna nazwa perfum (podróbki mogą mieć poprzestawiane litery w nazwie);
  • kolor opakowania na perfumy;
  • krój czcionki lub jej odcień.


Pamiętaj, że opakowania są produkowane z dbałością o najmniejszy szczegół, a wszelkie braki nie trafiają do sprzedaży. Dlatego nawet drobne różnice powinny nakłonić Cię do rezygnacji z zakupu.




Po trzecie – flakonik

Tekturowe opakowanie to dopiero połowa drogi do oceny oryginalności perfum po jego opakowaniu. Nad designem flakonu pracują specjaliści, którzy dbają o to, żeby swoim charakterem jak najbardziej oddawał charakter zapachu, a sam w sobie stanowił swoiste dzieło sztuki. Nie daj sobie wmówić, że drobne różnice to skutek błędu w produkcji – nic z tego, to po prostu podróbka. Kształt flakonika, odcień szkła, rodzaj zastosowanego atomizera, kształt korka i materiał, z którego jest zrobiony – to wszystko potwierdzi lub zaneguje oryginalność perfum.

Po czwarte – pojemność flakonika

Producenci oferują swoje perfumy w kilku pojemnościach flakonów. Mogą być np. buteleczki o pojemności 30, 50, 100, 150 ml lub też nieco innego pojemności, np. 60, 75, 125 ml. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić w Internecie, jakie pojemności oferuje producent. Jeśli ktoś oferuje Ci flakonik wybranych perfum w pojemności, w której on nie występuje, masz pewność, że to podróbka.

W małych pojemnościach występują próbki perfum, czyli oryginalne perfumy zlane do flakoników o pojemności kilku-kilkunastu mililitrów, które służą jako próbki perfum.

Po piąte – zapach

Jeśli znasz zapach lub masz możliwość porównania, na pewno zauważysz różnicę. Przede wszystkim będzie ona widoczna w tym, że oryginalne perfumy będą miały trzy nuty zapachowe, które wyczujesz po określonym czasie. Tymczasem podróbki charakteryzują się jedną nutą, która dość szybko się ulatnia.

Dzięki naszemu poradnikowi na pewno będzie Ci łatwiej rozpoznać podróbki perfum i sięgać wyłącznie po markowe perfumy męskie lub damskie.

Ten wpis może Cię zainteresować: Czy perfumy mogą się przeterminować?



Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie masz wystarczająco produktów, aby zapakować je w opakowanie prezentowe
0
0