Demakijaż oczu i ust

Filtry
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Pielęgnacja skóry twarzy obejmuje nie tylko stosowanie kosmetyków nawilżających czy z filtrem UV, ale i prawidłowy demakijaż. Jego wykonanie jest niezbędne, aby pozbyć się kolorowych kosmetyków, sebum, łuszczącego się naskórka oraz zanieczyszczeń osiadających na twarzy przez cały dzień. Jak wykonać demakijaż oczu? W jaki sposób dobrać produkty, które pozwolą na skuteczny demakijaż ust? Sprawdź naszą ofertę! 

Demakijaż oczu – co warto wiedzieć?

Demakijaż oczu wymaga zastosowania produktów, które nie podrażniają delikatnej skóry pod oczami oraz spojówek. Do tego celu nadają się specjalne kosmetyki do demakijażu oczu, ale i produkty do demakijażu określane jako uniwersalne. Na opakowaniach zawsze widnieje informacja, czy dany produkt może być wykorzystany do usuwania kosmetyków stosowanych na oczach.Podczas demakijażu oczu należy pamiętać o tym, aby nie pocierać skóry wokół oczu i rzęs nasączonym wacikiem. Wystarczy przyłożyć go na kilka lub kilkanaście sekund, aby produkt zaczął działać i rozpuścił kosmetyk.Niezbędne jest również dobranie odpowiedniego produktu w przypadku chęci zmycia wodoodpornego makijażu oczu. Do tego celu doskonale się nadają np. płyny dwufazowe bądź olejki. 

Demakijaż ust – jaki kosmetyk będzie odpowiedni?

Demakijaż ust również wymaga zastosowania odpowiedniego produktu. Jeśli na ustach znalazło się sporo kosmetyków, a do tego są one wodoodporne, przyda się kosmetyk, który radzi sobie z usuwaniem najbardziej trwałego makijażu ust. Jednocześnie powinien być on na tyle delikatny, aby nie doprowadzić do podrażnień czy też nadmiernego wysuszenia skóry ust. 

Demakijaż oczu wrażliwych – jak wybrać właściwy kosmetyk?

W przypadku oczu wrażliwych, ze skłonnością do podrażnień czy alergii, warto szukać wśród kosmetyków, które działają skutecznie, ale delikatnie. Doskonałym wyborem będą naturalne kosmetyki do demakijażu oczu, w składzie których nie znajdują się substancje o działaniu potencjalnie uczulającym czy podrażniającym.Dobrze sprawdzą się preparaty do demakijażu oczu, które bazują na składnikach roślinnych. Warto także stawiać na te bezzapachowe, ponieważ dodatki kompozycji zapachowych mogą powodować podrażnienie wrażliwych oczu. 

Kosmetyki do demakijażu ust i oczu – o czym warto pamiętać?

Niezależnie od wybranych produktów, które mają się uporać ze skutecznym usunięciem makijażu oczu i ust, należy pamiętać o późniejszym zmyciu resztek tych produktów. Pozostałości produktów do demakijażu można usunąć żelem bądź płynem do mycia twarzy.Po wykonaniem demakijażu powinno się również zastosować tonik, który przywraca naturalne pH skórze. Dopiero po tych etapach można się podjąć dalszej pielęgnacji, np. zastosowania kremu pod oczy czy maseczki nawilżającej do ust.Demakijaż to niezwykle ważny element codziennej pielęgnacji skóry twarzy, w tym oczu, ust i ich okolic. Prawidłowo wykonany, przy użyciu indywidualnie dobranych kosmetyków, pozwala zadbać o cerę, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień, przebarwień czy innych problemów skórnych. Sprawdź, jakie produkty do demakijażu zagościły w naszej ofercie.
Nie masz wystarczająco produktów, aby zapakować je w opakowanie prezentowe
0
0