Demakijaż twarzy

Filtry
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Prawidłowo wykonany demakijaż twarzy, z odpowiednio dobranymi kosmetykami, to konieczność, aby zadbać o skórę. Sprawdź, jak powinien wyglądać perfekcyjnie przeprowadzony demakijaż oraz w jaki sposób dobierać produkty do usuwania kolorowych kosmetyków. 

Demakijaż twarzy – nie to samo, co oczyszczanie

Bardzo często mylimy demakijaż twarzy z jej oczyszczaniem. Tak naprawdę to dwie różne czynności, które mają za zadanie usunąć zastosowane kosmetyki i ich resztki, a następnie przygotować skórę do dalszej pielęgnacji, w tym używania produktów np. nawilżających.Demakijaż twarzy wymaga późniejszego oczyszczania. Nie zawsze jest to niezbędne, jednak w przypadku wielu produktów do demakijażu, późniejsze zastosowanie np. pianki czy żelu do mycia twarzy, pozwala pozbyć się resztek kosmetyku do demakijażu. W ten sposób skóra jest przygotowana do dalszej pielęgnacji. Oba etapy mają zatem ogromne znaczenie, a prawidłowe ich wykonanie decyduje o tym, czy skóra twarzy w późniejszym czasie nie będzie się zmagać z niedoskonałościami lub poważniejszymi problemami. 

Kosmetyki do demakijażu twarzy – czym powinny się charakteryzować?

Kosmetyki do demakijażu twarzy wybierasz zgodnie z własnymi preferencjami, ale i uwzględniając aktualny stan skóry. Powinnaś również wziąć pod uwagę, czy makijaż był wykonywany za pomocą kosmetyków wodoodpornych. Klasyczne produkty, działające delikatnie, mogą bowiem nie poradzić sobie z usuwaniem makijażu wodoodpornego.Warto stawiać na naturalne produkty do demakijażu twarzy, które pozbawione są składników potencjalnie uczulających bądź mogących wywoływać reakcje alergenne. 

Produkty do demakijażu twarzy – łatwa aplikacja

W demakijażu twarzy pomogą waciki kosmetyczne lub specjalne chusteczki czy rękawice wielokrotnego użytku. Natomiast produkty do demakijażu twarzy powinny być łatwe w aplikacji. Do wyboru masz kilka propozycji:
  • płyny micelarne
  • mleczka
  • olejki
  • płyny dwufazowe.
Każdy z nich działa na nieco innej zasadzie, oferuje odmienną skuteczność, w zależności głównie od rodzaju makijażu, który wymaga zmycia. Poza tym to także kwestia indywidualnych preferencji. 

Demakijaż i oczyszczanie twarzy – to musisz wiedzieć!

Masz już wybrany odpowiedni kosmetyk, swój ulubiony. Wiesz, że po demakijażu może istnieć potrzeba dodatkowego zmycia resztek produktu do demakijażu. Na tym jednak nie koniec. Powinnaś pamiętać także o tym, aby:
  • po demakijażu i oczyszczaniu twarzy użyć toniku, który odpowiada za przywrócenie prawidłowego pH skóry;
  • podczas demakijażu nie pocierać skóry wacikiem nasączonym wybranym produktem, lecz przyłożyć go delikatnie np. do oczu czy ust, następnie odczekać do kilkunastu sekund, aby kosmetyk do demakijażu miał szansę rozpuścić makijaż;
  • używać odpowiednich kosmetyków do demakijażu twarzy, ust i oczu. Dostępne są produkty, które pozwalają na zmycie makijażu z całej twarzy, ale i te, które przeznaczone są do demakijażu tylko oczu bądź ust.
Właściwie dobierając kosmetyki do demakijażu, prawidłowo wykonując ten etap, a następnie poddając skórę oczyszczaniu, możesz liczyć na to, że będzie ona zawsze gładka, napięta, nawilżona i odżywiona.
Nie masz wystarczająco produktów, aby zapakować je w opakowanie prezentowe
0
0