Czym jest projekcja perfum?

Czym jest projekcja perfum?

Pojęcie projekcji zapachu pojawiało się już na naszym blogu przy okazji wpisów o perfumach odpowiednich na konkretne pory roku. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu pojęciu i dokładnie je opisać. Dowiedz się zatem, czym jest projekcja zapachu, jak wpływa na odbiór Twoich perfum przez otoczenie i dlaczego jest ważna przy wyborze perfum na konkretną okazję i pogodę.

Projekcja perfum – co to jest?

Wybierając perfumy, najczęściej zwracamy uwagę oczywiście na to, czy zapach nam odpowiada, a ponadto na trwałość kompozycji. Warto jednak uwzględnić też to, że oryginalne perfumy mają swoją siłę oddziaływania na otoczenie. Inaczej rzecz ujmując, mogą być wyczuwalne w różnej odległości od skóry osoby, która ma je na sobie. Różnice potrafią być tutaj naprawdę duże i mieć ogromne znaczenie na to, jak odbierają Cię osoby, które przebywają w Twoim otoczeniu. Właśnie tę zdolność zapachów do bycia wyczuwalnymi na różne odległości nazywamy projekcją.

Perfumy o małej projekcji – czym się charakteryzują?

Perfumy o małej projekcji nazywane są też perfumami bliskoskórnymi. Wyczuwają je zwykle osoby, które mają je na sobie oraz osoby w najbliższym kontakcie. Są delikatne i subtelne, dzięki czemu nie narzucają się otoczeniu i nie przeszkadzają innym.

Jakie zapachy mają małą projekcję?

Najczęściej są to perfumy morskie, cytrusowe, lekkie kompozycje kwiatowe lub owocowe, zawierające delikatne nuty drzewne np. cedr.
Perfumy o słabej projekcji – na jaką pogodę?

Kompozycje zapachowe o małej projekcji potrzebują ciepła, aby być wyczuwalne. Jeśli chcesz, żeby unosiła się wokół Ciebie delikatna aura przyjemnego zapachu, używaj ich przede wszystkim w ciepłe dni. Ogrzana skóra i wysoka temperatura powietrza pozwolą zapachowi się rozwinąć. W zimne dni tego typu perfumy mogą okazać się wyczuwalne jedynie w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Gdzie używać perfum z delikatną projekcją?

Delikatne perfumy są odpowiednie przede wszystkim na spotkania z ludźmi w zamkniętych pomieszczeniach. Noś je do pracy, na uczelnię, na spotkania biznesowe. Tego typu perfumy niszowe, jak mainstreamowe są znacznie lepiej odbierane na co dzień, ponieważ nie dominują otoczenia i nie przeszkadzają innym.

Co warto wiedzieć o perfumach z intensywną projekcją?

Duża projekcja oznacza, że perfumy będą wyczuwalne z dużej odległości. Jeśli znajdziesz się w pomieszczeniu, będą mogły wyczuć je osoby znajdujące się w każdym jego kącie, a w przypadku najbardziej intensywnych kompozycji nawet wtedy, kiedy je opuścisz. Dlatego perfumy o dużej projekcji nazywane są również perfumami z ogonem lub z trenem.

Jakie zapachy charakteryzują się dużą projekcją?

Najczęściej są to intensywne perfumy męskie, np. kompozycje przyprawowe, orientalne, drzewne i skórzane. Dużą projekcję mogą mieć też intensywniejsze i cięższe nuty kwiatowe i owocowe.Perfumy o dużej projekcji – na jaką pogodę?

W tym przypadku mówimy o perfumach odpowiednich na chłodne dni. Nie potrzebują one dużego ogrzania, aby mogły być dobrze wyczuwalne. Stąd używanie ich latem jest ryzykowne, ponieważ mogą sprawiać wrażenie zbyt intensywnych czy wręcz duszących.

Gdzie używać perfum z dużą projekcją?

Tego rodzaju perfumy są odpowiednie na oficjalne i wieczorowe okazje, takie jak bale, bankiety, różnego rodzaju gale czym inne imprezy.

Ten wpis może Cię zainteresować: Perfumy na lato dla mężczyzn – pachnij lekko, energetycznie i orzeźwiającoNapisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie masz wystarczająco produktów, aby zapakować je w opakowanie prezentowe
0
0