Jak używać perfum, by pachniały dłużej?

Jak używać perfum, by pachniały dłużej?

Zachwycasz się osobami, które przez cały dzień pachną świeżo, a ich perfumy potrafią być wyczuwalne nawet wieczorem? Chcesz osiągnąć taki sam efekt po spryskaniu się swoim ulubionym zapachem? Poznaj kilka prostych trików, dzięki którym wykrzeszesz maksimum potencjału ze swoich oryginalnych perfum.

Aplikuj perfumy na odpowiednie miejsca

Większość osób aplikuje perfumy na szyję, co nie jest błędem, choć nie jednocześnie nie gwarantuje długiej trwałości zapachu. Musisz bowiem wiedzieć, że perfumy uaktywniają się najbardziej w tych miejscach, w których ciało emituje najwięcej ciepła, a więc tam, gdzie pulsowanie krwi w żyłach jest najlepiej wyczuwalne.

  • Podczas aplikacji perfum nie możesz zatem omijać takich okolic, jak:
  • skronie,
  • wewnętrzne strony nadgarstków;
  • zgięcia łokci i kolan,
  • klatka piersiowa.

Często aplikujemy perfumy także za uszami. Z tym należy jednak uważać, ponieważ w tych okolicach skóra wydziela sporo sebum, czyli swojego naturalnego łoju. Może to nie wpływać korzystnie na rozwój kompozycji zapachowej.

Skutecznym trikiem jest natomiast delikatne spryskanie włosów, które utrzymują zapach dłużej niż skóra.

Używaj perfum po kąpieli

Jeśli przed wyjściem z domu bierzesz kąpiel, a zwłaszcza ciepłą kąpiel, użyj perfumy zaraz po wysuszeniu skóry. Jej pory będą wówczas otwarte, dlatego lepiej wchłoną olejki eteryczne i przez dłuższy czas będą je uwalniały. W ten sposób możesz cieszyć się ich zapachem znacznie dłużej.
Nawilżaj skórę

Zapach perfum najlepiej utrzymuje się na odpowiednio nawilżonej skórze, natomiast dość szybko ulatnia się ze skóry przesuszonej. W tej kwestii znacznie łatwiej mają kobiety, które częściej niż mężczyźni dbają o nawilżenie skóry, stosując się olejki, kremy i balsamy nawilżające. Musisz jednak zwracać uwagę, aby kosmetyki do nawilżania skóry miała neutralny zapach lub pochodziły z tej samej linii zapachowej co perfumy damskie, których używasz.

Zaaplikuj perfumy na ubranie

Perfumy parują ze skóry dość szybko, natomiast nieporównywalnie dłużej utrzymują się na tkaninach. Ma to swoje dobre i złe strony. Zapach oczywiście może utrzymywać się dłużej, ale stwarza to pewne ograniczenia – jeśli chcesz założyć ten sam sweter kolejnego dnia, musisz użyć tych samych perfum, ponieważ wciąż będzie on pachniał poprzednią kompozycją. Musisz także uważać na to, aby nie zrobić plam na jasnych ubraniach. Zamiast bezpośredniej aplikacji na tkaniny bezpieczniej jest prysnąć w powietrze i wejść w mgiełkę, która się wytworzy.

Miej ze sobą mały flakonik perfum

Jeśli pomimo zastosowania tych trików Twoje perfumy nadal ulatniają się szybko – co może mieć miejsce szczególnie przy zapachach o słabej projekcji, głównie lekkich i orzeźwiających, odpowiednich na lato – zawsze możesz spryskać się ponownie.

W tym celu warto wyposażyć się w próbki perfum w niewielkich flakonikach, które łatwo nosić przy sobie przez cały czas, np. w torebce czy plecaku.

Ten wpis może Cię zainteresować: Drewna i mchy – podstawy najpiękniejszych kompozycji zapachowychNapisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie masz wystarczająco produktów, aby zapakować je w opakowanie prezentowe
0
0